KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Wydarzenia

Dzieci uczą rodziców w domu

Udział w akcji "Dzieci uczą rodziców"

Drodzy rodzice w zakładce Dla rodziców znajdziecie propozycje zabaw i zadań do wykonania oraz stron edukacyjnych do zabawy i pracy z dzieckiem w domu.

Wyjątkowa pszczoła

„ Pszczoły robią dla nas tak wiele, więc i my się postarajmy, i szansę na lepszą przyszłość im dajmy”

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

"Stoliczku nakryj się"

19.02.2020r. (środa) dzieci obejrzały bajkę pt. „Stoliczku nakryj się” w wykonaniu profesjonalnych aktorów z teatru Art-Re z Krakowa. Bajka opowiadała o braciach...

Walentynki z Babcią i Dziadkiem

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Młody ekolog

07.02.2020
Młody ekolog

Młody ekolog

07.02.2020

"Ekologia to jest wszystko, dbaj o swoje środowisko".

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

„ Śnieg zasypał pola, lasy.Dokąd lecą głodne ptaki?Kto je karmi po zamieci?Kto?Wiadomo małe dzieci! „

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25.11.2019

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W dniu 25.11.2019 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, pląsy, poznały historię pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczną. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku dyplomu Przyjaciela Pluszowego Misia.

W tym dniu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „W muzycznej krainie Pluszowego Misia” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole w Uniejowie. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Hanna Augustyniak i Weronika Płoszyńska. Serdecznie gratulujemy

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 21.11.2019

W ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia. Zorganizowano wystawę prac dzieci. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ze szczególnym zwróceniem uwagi na szkodliwość palenia papierosów. W wyniku tych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego.

SZKOŁA DO HYMNU 08.11.2019

Publiczne Przedszkole w Wartkowicach włączyło się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".  W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunku  dla polskich symboli. 

Przedszkolaki przez cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia, uczyły się pilnie Mazurka Dąbrowskiego, poznawały wydarzenia z historii Polski dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 8 listopada 2019 r. o godzinie 11.11 odświętnie ubrane dzieci z biało czerwonymi kotylionami na piersi odśpiewały w swoich placówkach  wraz z nauczycielami, dyrektorem i pracownikami przedszkola hymn Polski. Przedszkolaki recytowały także wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki - ,,Jesteśmy Polakami”, ,,Szanujmy nasze symbole”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieje, że zapadnie on w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.

Pasowanie   22.10.2019

Pasowanie to wyjątkowa uroczystość, która w Publicznym Przedszkolu w Wartkowicach odbyła się 22 października. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy 3,4 - latków, a następnie z grupy 5,6 - latków. Z uśmiechami na twarzach mali artyści zaprezentowali piosenki, wierszyki, tańce oraz teatrzyki o tematyce jesiennej otrzymując gromkie brawa od rodziców. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym "zaczarowanym" ołówkiem przez Panią Dyrektor Małgorzatę Pastuszka. Nie zabrakło życzeń, dyplomów i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka. Dla przedszkolaków był to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Jesienny spacer   23. 09. 2019

23 września to pierwszy dzień jesieni. Przedszkolaki szukały nowej pory roku podczas spaceru w lesie. Wiklinowe koszyczki wypełniły się jesiennymi skarbami: kolorowymi liśćmi, żołędziami, szyszkami. Znaleziska te dzieci umieszczą w jesiennym kąciku przyrodniczym.

Wycieczka do Szkoły Podstawowej w Wartkowicach   11. 09. 2019

Dzieci z grupy 5,6- latków odwiedziły Szkołę Podstawową w Wartkowicach, by obejrzeć haftowaną replikę obrazu Jana Matejki "Jan III Sobieski pod Wiedniem". Przedszkolaki zachwycały się precyzją wykonania, bogactwem szczegółów i barw. Była to również doskonała lekcja historii naszego kraju, która bardzo zainteresowała "małych patriotów".